Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

Potrzebujesz sprawdzić, kto oferuje uszczelnienie okien? Nie zwlekaj! Koniecznie skieruj się na www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Na komfort lokatorów ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna chronią dom przed wilgocią i chłodem, a także separują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie warto tego lekceważyć, bowiem po tym okresie ewentualne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wiatrem, a także niskimi i wysokimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale również i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]