Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Zamów odbiór starych mebli na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Każdy z nas na pewno świetnie zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnych przyczyn. Najczęściej przenosimy je do piwnicy, na strych czy też do komórki lokatorskiej, by nie zagracały miejsca w mieszkaniu. Problem jednak w tym, że po kilku latach i te schowki stają się tak zagracone, iż zwyczajne ich użytkowanie okazuje się męczarnią. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do gruntownego sprzątania, będącego przesłanką do tego, aby uwolnić się od zgromadzonych rzeczy. Takie duże porządki często organizujemy także, kiedy nabywamy zapuszczony dom lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Wypada zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu przeprowadzić wywóz starych mebli z domu, piwnicy oraz poddasza.

Zamów odbiór mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Odpady takie jak sprzęty elektroniczne, elementy stolarki okiennej, zdemontowane panele ścienne lub podłogowe czy stare meble nie mogą trafić do pojemnika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli chcemy je wyrzucić, możemy wybierać z kilku możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie pakownym autem. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są na ogół co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie rupieci o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zadba on również o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadów. Podmioty wynajmujące kontenery nierzadko oferują również fachowe wsparcie przy opróżnianiu piwnicy, poddasza względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – ponowne pozyskanie materiału

Stare meble, jeżeli będą oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą zostać porzucone na wysypisku lub zostać spopielone. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu ich wedle materiału, z którego były wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie się one składają, polega z reguły na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do wyrobu nowych garderób, łóżek bądź regałów.

Adres firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]