Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Chcesz poznać więcej informacji o regulacji okien Warszawa? Skieruj się na serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która powinna być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – aby dobrze ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to ważne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, niemniej jednak też zapobiega wypaczeniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dokumentnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a w takim razie na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, aby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje trudności z zamykaniem okna lub też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak w wielu przypadkach powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednakże pojawiają się problemy z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, należałoby oprócz tego wezwać ekspertów od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]