Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Na http://brabis.pl zdobędziesz więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się często źródłem niemałych problemów. Drobne podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na stałe, a ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, żeby starannie pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż myśli część z nas – wystarczy jedynie postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Mocne strony korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy budżet przedsiębiorstwa specjalistom ds. księgowości, otrzymamy gwarancję, że potencjalne kontrole fiskusa nie skończą się wystawieniem kar. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu oraz funduszy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani zatrudniać księgowego na stałe. Należy także napomknąć o komforcie, jaki niosą ze sobą takie usługi. Współcześnie nie ma już konieczności regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż dużo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie ceny obsługi na ogół zwiastują jej niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści posiadają właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Adres firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]