Jak podejść do organizacji chrzcin?

Aktualna oferta lokalu na chrzciny znajduje się tu.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszym dużym familijnym wydarzeniem związanym z ich nowo narodzoną pociechą, z tej przyczyny dbają o to, aby wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Planowanie chrzcin bywa jednak trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy na chrzcie ma pojawić się spora liczba krewnych i znajomych. Tutaj przeczytasz kilka porad, które pomogą ci w tym procesie.

Organizacja chrzcin – możesz wskazać preferowany podarunek dla swojego dziecka

Dawniej sakrament chrzcin odbywał się wkrótce po urodzeniu malucha, często wręcz w dniu połogu, ze względu na dużą śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzest przeobraził się w doniosłe wydarzenie nie tylko dla bliskich krewnych dziecka, skutkiem tego jest organizowany z reguły parę miesięcy po jego urodzinach. Daje to przestrzeń na spokojne przemyślenie kluczowych aspektów tego wydarzenia, jak wybór ojca i matki chrzestnych, jak również świątyni, w której odbędzie się obrzęd. Umawiając z parafią termin obrzędu zalecamy uwzględnić to, ile tygodni będzie nieodzowne na zaproszenie gości, jak również organizację dla nich posiłków i noclegu, o ile będą jechać do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach powinno się zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest nieodzowne do obliczenia ile osób ostatecznie będziemy gościć. Nie bójmy się także podać do wiadomości, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina z reguły kupuje zabawki, tymczasem rodzicom większą radość sprawią użyteczne prezenty, jak np. ubranka, kocyki dla dziecka czy fotelik samochodowy.

Na co zwrócić uwagę dobierając lokal na chrzest?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny urządzano najczęściej w domu rodziców dziecka, więc nie każdy uczestnik mszy w świątyni mógł być zapraszany na odświętną imprezę. Dziś wspólny obiad dla znacznej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych dumnych rodziców jest już normą. Analizując oferty lokali, gdzie można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko wynajmują rewelacyjnie udekorowane miejsce, ale także kooperują z firmą cateringową, która przyszykuje jadłospis pasujący do charakteru obiadu oraz która zagwarantuje kompetentną obsługę zaproszonych. Jeśli ceremonia ma mieć miejsce latem, rekomendujemy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym fotograf lub rodzina wykona przepiękne zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast siedzieć przy stole mogą harcować na dworze. Ważny jest też taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, żeby dojazd z kościoła do miejsca zabawy nie trwał zbyt długo, tak samo jak późniejszy powrót gości do domu czy wynajętego hotelu.

Adres firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]