Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Kiedyś osoby, które z różnych powodów straciły zęby, skazane były na to, aby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to jednak najlepsze wyjście, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Z tego powodu tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są dużo wygodniejsze, ale również posiadają sporo innych zalet. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, minimalizując do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem powiedzieć parę zdań na temat tego, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Współczesne metody implantologii

Dziś implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm i trochę mniejsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczące skrócenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych dolegliwości nawet po 90 dniach. Do tej pory musi stosować chłodne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – unikać tytoniu, bardzo ciepłych dań oraz alkoholu. Istotne będzie również wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają ból oraz opuchliznę.

Implanty zębowe – któremu lekarzowi zlecić?

Implantologia wywiera spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – z tego względu bardzo ważne jest to, żeby wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak jednak uniknąć przykrych niespodzianek i problemów ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi opiniami wcześniejszych pacjentów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na ważne informacje.