Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

Dowiedz się więcej o czyszczeniu malware WordPress na wpmagus.pl.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak wziętym CMS-em, że liczbę sklepów i witryn tworzonych z jego zastosowaniem liczy się w tej chwili w milionach. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony tworzone na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerów. W sytuacji zainfekowania strony malware, niezbędne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Nie dajesz rady zalogować się na witrynę? Teksty zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Na stronie widnieją odnośniki do nieznanych Ci adresów? A może strona internetowa wysyła spam? To jedynie parę z popularnych objawów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takich sytuacjach konieczne jest natychmiastowa reakcja w celu znalezienia powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach hakerów powinno się powierzyć specom od tego typu zadań, gdyż usuwanie malware z WordPressa częstokroć przekracza wiedzę osób, które każdego dnia zajmują się tylko projektowaniem sklepów oraz stron www na tym CMS-ie.

Czyszczenie infekcji WordPress – dokładne sprawdzenie plików oraz baz danych strony

Spece zajmujący się czyszczeniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych prowadzą drobiazgowy przegląd plików i baz danych strony. Badają pliki htaccess oraz wp-config, a także kod wykorzystanych na stronie motywów oraz wtyczek. W procesie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które obniżą zagrożenie powtórnej infekcji. Jeśli długookresowa infekcja była powodem dodania strony do wykazu zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci mogą podjąć też konieczne kroki w celu wykreślenia jej z takich katalogów. Usunięcie wszelkich następstw cyberataku nie jest gwarancją, że analogiczna sytuacja nie zdarzy się za jakiś czas, dlatego ważne jest cykliczne aktualizowanie WordPressa oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]