Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Jeśli chcesz kupić akcesoria szalunkowe, koniecznie odwiedź ten adres.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Kiedy warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były ustawione we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie sporo materiałów służących do wzmacniania szalunków, między innymi sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać właściwy odstęp pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające spięcie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse umożliwiające utrzymanie właściwej odległości między prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe oferują najwyższej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Peri czy Tekko i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]