Pod tym linkiem uzyskasz więcej szczegółów o ofercie wypożyczalni szalunków Kraków.

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, jednak można zaobserwować też konstrukcje zrobione ze stali, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na wypracowanie odpowiednich efektów. Jednak ze względu na wysokie ceny nie wszystkie ekipy budowlane posiadają swoje szalunki. Gdy okażą się potrzebne, mają szansę bowiem po prostu je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed chwilą nadmieniliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą naszej ekipy, dobrze sprawdzić zalety, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze go wybrać? Głównie z powodów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w roku okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto nadmienić również o komforcie, ponieważ przechowywanie rzadko używanych szalunków może generować poważne koszty.

Która firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je wypożyczy. Jak ją znaleźć? Najlepiej zdecydować się na ofertę ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy pewność, że szalunki będą solidne i praktyczne. Bardzo ważna okaże się też dbałość o klienta – w sytuacji, gdy zbliża się czas startu prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto zaś skorzystać z internetu i sprawdzić, co o usługach konkretnej firmy myślą poprzedni kontrahenci.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]