Pokrycia dachowe z blachy – zalety i oferta polskiego producenta

Sprawdź, gdzie zamówić pokrycie dachowe.

Montowane przez dziesiątki lat tradycyjne dachówki ceramiczne i betonowe na powrót ustępują miejsca na rynku pokryciom dachowym wykonanym z blachy. Wiele zalet tych ostatnich przyczyniło się do tego, iż są one polecaną opcją nie tylko dla odbiorcy indywidualnego, lecz też dla inwestorów.

Nowoczesne blachodachówki – niewielkie obciążenie dla struktury więźby dachowej

Blachodachówki wygrywają na rynku pokryć dachowych z kilku przyczyn. Przede wszystkim są zauważalnie lżejsze niż ceramiczne dachówki, co przekłada się na mniejsze obciążenie konstrukcji dachui zarazem ułatwia przewóz oraz wyładunek tych elementów. Budowa profilu pokryć dachowych z blachy sprawia, że ich montaż jest nie tylko prosty, ale i trwa krócej niż założenie dachówek ceramicznych, które są niewielkie, przez co ich równe rozstawienie zabiera z reguły dużo więcej godzin. Kolejną istotną zaletą pokryć dachowych z blachy jest swoboda dopasowania ich do praktycznie każdej, nawet bardzo wymyślnej, konstrukcji dachu, bowiem blachodachówkę można bez przeszkód przyciąć na wymiar. Pokrycia dachowe z blachy rewelacyjnie się prezentują zarówno we współczesnym budownictwie, jak i perfekcyjnie pasuje do starszych obiektów, tym bardziej, że mocno przypomina na pierwszy rzut oka dachówki ceramiczne. Nowoczesne pokrycia dachowe z blachy wyróżnia także większa szczelność. Ponadto łatwo je wyczyścić. Właściwie wystarczy do tego odpowiednio delikatna szczoteczka i zmycie wodą, a w przypadku mocnych zabrudzeń – preparat do czyszczenia pokryć powlekanych.

Gdzie zamówić blachodachówki najwyższej jakości?

By nabyć blachodachówki wysokiej jakości nie trzeba szukać daleko. Na rodzimym rynku od 3 dziesięcioleci działa przedsiębiorstwo Regamet, w ofercie którego znajduje się szeroki wybór paneli dachowych, blach trapezowych oraz blachodachówek. Produkty te można kupić w stacjonarnych punktach handlowych producenta, rozproszonych w obrębie 4 województw południowo-wschodniej Polski: świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego. Chlubą REGAMET są pokrycia dachowe z powłoką PRO (Purtext Strong 300 i Exelent), charakteryzujące się zwiększoną odpornością na powstawanie zarysowań, rdzewienie, jak również uszkodzenia mechaniczne. Regamet troszczy się kompleksową obsługę klienta, stąd oprócz własnych produktów oferuje również akcesoria dachowe (m.in. okna dachowe czy systemy rynnowe), jak również dachówki betonowe i ceramiczne innych wiodących producentów.

Adres firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08