Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Potrzebujesz basenów kąpielowych? Wejdź na http://www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także ogromna wygoda, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na basen zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla ośrodków spa czy obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia ilość rodzajów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla pasjonatów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać standardowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia także halę basenową lub ogród. Znakomitym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, warto wybrać specjalne schody. Takich artykułów jest jednak dużo więcej – pewne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Adres firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]