Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Więcej o podłogach panelowych na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę parę godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie wolno zapominać również o oddzieleniu paneli od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – trzeba odstawić je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wody. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Najważniejsze zasady układania paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, pamiętaj o jednym – najlepiej robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, upewnij się, czy nie są uszkodzone, gdyż potem możesz mieć trudności z ich reklamacją. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał żadnych problemów.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany ciepła w domu. Musisz więc zostawić szczeliny przyścienne o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli zamontujesz też listwy podłogowe.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]