Chcesz zamówić motoreduktory? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Motoreduktory to ogólnie mówiąc nierozłączne połączenia przekładni mechanicznej z napędem elektrycznym. Jak pracują motoreduktory i gdzie się je wykorzystuje? O tym przeczytasz poniżej.

Motoreduktor – zmniejsza prędkość obrotową silnika

Motoreduktory pozwalają skuteczniej korzystać z silników elektrycznych w roli napędu w wielu zastosowaniach w przemyśle. Za pośrednictwem przekładni redukującej, ogromna prędkość obrotowa silnika zostaje zredukowana nawet do kilkuset razy, przy symultanicznym porównywalnym zwiększeniu jego momentu obrotowego. Rzecz jasna skuteczność przekładni nigdy nie będzie 100%, dlatego zawsze powstaje nieznaczna różnica między mocą wyjściową a wejściową w układzie. W skład zintegrowanego zestawu jakim jest motoreduktor mogą dodatkowo wchodzić inne podzespoły jak sprzęgła lub hamulce. Niekwestionowaną zaletą motoreduktorów jest to, iż są to prefabrykowane zestawy, które da się bez problemu dobrać z oferty producenta tak, żeby ich parametry dokładnie odpowiadały wymogom danego projektu. Konstruktorzy oszczędzają dzięki temu tygodnie, a czasami miesiące, na drobiazgowe wyliczenia oraz testy pojedynczych układów części. Zależnie od rodzaju oraz konstrukcji przekładni, motoreduktory mogą być przeznaczone do krótkiego lub długiego okresu pracy, jak również do znacznych, umiarkowanych lub niewielkich obciążeń.

Motoreduktor, w którym wykorzystano wielostopniową przekładnię, pozwala uzyskać nadzwyczaj wysoki zakres przełożeń, sięgający nawet do kilkudziesięciu tysięcy.

Czołowi producenci motoreduktorów mają w ofercie miliony ich realnych zestawów

Chociaż motoreduktory mogą być składane w oparciu o różne typy silników (AC, BLDC, DC oraz szeregowych), wyróżnia się je według rodzaju przekładni umieszczonej na ostatnim stopniu przełożenia. Zatem wyróżnia się motoreduktory:
– motoreduktory płaskie i walcowe (wykorzystujące przekładnię walcową),
– motoreduktory stożkowe (z przekładnią stożkową),
– motoreduktory ślimakowe (posiadające przekładnię ślimakową),
– motoreduktory planetarne (wykorzystujące przekładnię planetarną).

Nie ma z pewnością takiego obszaru gospodarki, w którym nie dałoby się zastosować motoreduktora jako napędu. Czy to przemysł, produkcja żywności bądź transport, dzięki motoreduktorom działają różne automaty, jak m.in kolejki w parku rozrywki, wirniki, linie bagażowe na lotniskach czy schody ruchome. Duże zróżnicowanie rodzajów użytych w nich przekładni i silników, ich mocy i wielkości przyczyniła się do tego, że liczbę możliwych zestawów, które współcześnie oferują najpopularniejsi światowi producenci motoreduktorów, trzeba liczyć już nie w tysiącach, lecz praktycznie w milionach.

Adres firmy:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]