nadajnik optyczny

Ze względu na fakt, iż niemal wszyscy używamy instalacji telekomunikacyjnych, powinny one obecnie być bardzo bezpieczne. Nie może zatem zaskakiwać, iż elementy wykorzystywane przez ekipy telekomunikacyjne są wysokiej jakości – wyłącznie tak możliwe jest zamontowanie w stu procentach bezawaryjnej instalacji. Głównymi częściami są oczywiście przewody, jednak – jak łatwo się domyślić – bez pozostałych części właściwe funkcjonowanie instalacji nie jest możliwe. Innymi istotnymi częściami instalacji telekomunikacyjnej są m. in. nadajniki optyczne, bo generują wiązki światła przekazywane następnie za pośrednictwem światłowodów.

Rola nadajników optycznych

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej instalacji kablowej. Jest on kolejnym podzespołem konstrukcji po źródle danych oraz koderze. Zaszyfrowane dane są dzięki niemu przekazywane kablami, zaś następnie transformowane przez detektor, aby trafić do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny generuje światło, które cechuje się niewielkim zniekształceniem informacji i niezawodnością – dlatego niemal całkowicie zastąpił już pozostałe rozwiązania.

Gdzie zamówić nadajnik optyczny?

Aby instalacja była wydajna i bezpieczna, do jej zamontowania powinniśmy wykorzystać wyłącznie części wysokiej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na istotną rolę powinien funkcjonować w każdych sytuacjach – dlatego o tym, od kogo go kupić należy wiedzieć już podczas projektowania instalacji. Przedsiębiorstwom parającym się fachowym zakładaniem instalacji zaleca się wybór tylko doświadczonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych od producenta, którzy oferowane przez nich nadajniki obejmują prawem reklamacji, a w razie trudności podczas instalacji – zapewniają specjalistyczne doradztwo klientom z całego kraju.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]