Jeśli chcesz kupić kable RTV, koniecznie sprawdź www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

Bez wydajnych sieci nie moglibyśmy odbierać sygnału TV lub internetowego. Jak łatwo stwierdzić, najistotniejszymi ich częściami są kable RTV. To dzięki nim możliwe będzie przesłanie danych do kolejnych hubów i wtyczek. Ze względu na to, jak są one ważne, ekipy montujące sieci z dużą uwagą wybierają wykorzystywane przez nie przewody. Ich dobór może okazać się powodem niemałych trudności – przecież w zależności od warunków musimy użyć innych kabli. Istotna okazuje się także ich solidność, bo instalacje powinny posłużyć przez minimum kilkanaście lat użytkowania. Jak zatem kupować kable RTV? Które ich typy są dostępne?

Kable RTV – jaki typy odróżniamy?

Najchętniej stosowanym rodzajem kabli RTV są kable światłowodowe – za ich pomocą dostarcza się sygnały internetowe, TV czy telefoniczne. Jak nietrudno się domyślić, kable światłowodowe jako nośnik danych stosują światło, które przesyłane jest po właściwie przygotowanym włóknie szklanym. Poza tym wykorzystywane są również kable koncentryczne, które stosuje się zwykle do przesyłu impulsów o niewielkiej mocy. Takie przewody wykorzystywane są najczęściej do przesyłu informacji bezpośrednio do klientów.

Jak wybrać kable RTV?

Jak już wspomnieliśmy, wybór kabli RTV nie będzie prosty. Z tego względu ekipy montujące tego typu instalacje zazwyczaj decydują się na współpracę ze sprawdzonymi dostawcami. Dobierając kable RTV od takiego sklepu zyskujemy gwarancję, że składająca się z nich instalacja okaże się w każdym wypadku solidna. Najlepiej wybrać tego dostawcę, który samodzielnie produkuje oferowane przez niego kable RTV. Ważne jest także to, czy firma dostarczająca kable RTV obejmuje je możliwością reklamacji oraz świadczy porady w razie trudności – przecież to producent musi najlepiej znać swój produkt i niezależnie od sytuacji zaproponować rozwiązanie, które usprawni zamontowanie funkcjonalnej instalacji.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]