kabel światłowodowy

Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości ogromne osiągnięcie techniczne. Możliwości jego zastosowania jest całe mnóstwo. Nie można uznać za wyolbrzymienie stwierdzenia, że kabel światłowodowy znalazł swoje miejsce praktycznie w każdej dziedzinie naszej codzienności. Jest to technologia niezwykle zaawansowana, która cechuje się świetnymi parametrami.

Kabel światłowodowy – gdzie go użyć?

Kabel światłowodowy używany jest między innymi w dziedzinie telekomunikacji i jest obecnie praktycznie niezastąpiony, jeśli idzie o linie telefoniczne. Ich zastosowanie sprawia, że połączenia między abonentami a centralami nie zawodzą, a prawdopodobieństwo błędu jest bardzo małe lub żadne. Połączenie jest doskonałe, co zapewnia wysoką jakość tego, co słychać w słuchawce telefonicznej. Natomiast elektrownie stosują powszechnie kable światłowodowe do rozciągania sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich też stacje TV. Kable światłowodowe charakteryzują się bardzo małą wagą, dzięki czemu doskonale spełniają swoje funkcje w czasie transmisji live, gdyż gwarantują swobodę przemieszczania się operatorom kamer. Również telewizja kablowa bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś mówimy o świecie komputerów, kable światłowodowe są podstawą dla zapewnienia najwyższej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – jakie są jego najbardziej istotne cechy?

Kable światłowodowe, które aktualnie znaleźć można na rynku, różnią się między sobą jakością. Te najlepsze podlegają na etapie produkcji bardzo szczegółowej kontroli technicznej, co sprawia, że nie trzeba bać się, że w trakcie użytkowania będą się psuły. Zastosowanie włókna optycznego i stalowego drutu to cechy cechujące najwyższej jakości kabel światłowodowy. Do tego stosuje się osłonę zewnętrzną, za sprawą której kabel odporny jest na wpływ szkodliwych czynników i tym samym długo może służyć użytkownikowi. Kabel światłowodowy to bezsprzecznie potężny krok naprzód, jeśli idzie o stosowane współcześnie rozwiązania techniczne.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]