Wyprawy trekkingowe – stopnie trudności i popularne destynacje

Szukasz korzystnej oferty trekkingu? Nie czekaj! Kliknij w to miejsce.

Wypady w góry mogą mieć wiele form. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, niezbędna jest praktyka w wędrówkach po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie ogromny wysiłek dostajemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swojej kondycji

Poziom trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Zawodowcy rozróżniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do intensywnego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga lepszej kondycji oraz przynajmniej podstawowej praktyki w górach – chociażby w Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla uczestników z doskonałą kondycją fizyczną, wiedzą z obszaru natury wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także nieobawiających się mało komfortowych warunków obozowania w ciągu długiej wędrówki.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego typu rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe pasma Europy, ogromnym powodzeniem szczycą się Alpy, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również wschodnia część Karpat. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]