Wyprawa w Himalaje – przygoda życia każdego miłośnika gór

Nie czekaj! Wybierz świetną ofertę wyprawy w Himalaje w rozsądnej cenie.

Himalaje wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to niemało czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy wspomnieć także o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje są areną zmagań zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas zatem popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się także wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Przyczyną problemów bywa również sama organizacja wyjazdu – rezerwacja biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkową zaletą jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z ewidentnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje lub Karakorum rzadko decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, iż te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, gdyż często aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Everest czy Manaslu. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]