Wycieczka na Kilimandżaro dla pasjonatów górskich trekkingów

Poznaj dalsze szczegóły o wycieczce na Kilimandżaro.

Zdobywanie wierzchołków gór to ambicja licznych podróżników, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Silnych doznań na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Obieżyświatów wabią zwłaszcza znikające już lodowce, sposobność zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, a także przepiękne krajobrazy. W skład masywu wchodzą Mawenzi, Shira oraz Uhuru – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza solidne przygotowanie się – z uwagi na dużą wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na szczyt masywu jest sporym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny cechować się świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin każdego dnia.

O czym musimy pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy zaleca się również zaopatrzyć się w medykamenty zmniejszające zagrożenie zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się ochroni również należyta profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających insekty oraz zakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]