Zainteresowany Dolomity trekking? Kliknij tutaj.

Entuzjaści czynnego spędzania wolnego czasu na pewno znają na pamięć nieomal wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju położonych w Bieszczadach, w Karkonoszach oraz w Tatrach. Nie ulega wątpliwości, że są one porywające, jednakże osoby, które chętnie uprawiają ten typ aktywności po jakimś czasie pragną doświadczyć na nowo ekscytacji płynącej z ekskursji po mało znanym sobie zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z marszrut w Polsce, skoro można podziwiać olśniewające widoki we włoskich Dolomitach?

Charakterystyka alpejskich Dolomitów

Dolomity, czyli masyw górski położony całkowicie w Alpach Wapiennych, charakteryzują się pokaźną liczbą stromych turni, skalistych grani i baszt skalnych, które w ciągu dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najpiękniejszych pasm górskich Europy (jeśli nie świata!), nie dziwi więc, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w górach tych występują nadzwyczaj spadziste stoki, wiele urwisk i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wytyczono w nich też mnóstwo prostych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę osoby uprawiające trekking.

Brenta i szczyty Tofanów – co można zobaczyć podczas trekkingu w Dolomitach?

Początkujących pasjonatów trekkingu z pewnością oczaruje przeprawa przez te góry po via ferratach, czyli po trasach wyposażonych w mocne liny zabezpieczające. Harmonogram wypraw tego rodzaju jest tak opracowany, aby ich uczestnicy mieli czas na naukę zasad asekuracji i sposobów poruszania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla większości osób fizycznie bardzo trudna, ale jej uczestnicy na pewno będą oo niej pamiętać do końca życia. W Dolomitach można spędzić także aktywnie zimę, chodząc po mało stromych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać m.in. szczyty Tofanów.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]