Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Jeżeli ciekawi Cię pełna oferta wypraw, wejdź na https://www.exploruj.pl/wyprawy/.

Góry od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi zatem to, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowa skala trudności tras powoduje, że każdy – nawet kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednak sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte problemy mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach warto skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie oznacza jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje podróży

Ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jednak ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na te rejony. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]