Usługi SEO – wybieraj doświadczone agencje

Zajrzyj na seo4.net, żeby zdobyć więcej informacji o ofercie firm SEO.

Przedsiębiorstwa i administratorzy witryn internetowych, którzy pragną, by dotrzeć do wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania, mogą to osiągnąć na minimum kilka sposobów. Pierwszy – najbardziej wadliwy – to podejmowanie działań na własną rękę. Nie mając rozeznania w kwestii SEO i nie śledząc regularnie doniesień o modyfikacjach w algorytmie Google, trudno działać trafnie i – najważniejsze – skutecznie. Drugie podejście to utworzenie etatu dla specjalisty od SEO, jednakże nie każde przedsiębiorstwo może sobie na to pozwolić ze względu na koszty. Trzecie wyjście to zatrudnienie agencji SEO. Budżet przeznaczony na takie działania można dostosować do możliwości finansowych zleceniodawcy. Atutem zlecania działań agencji SEO jest to, że oprócz fachowców od SEO w pracują tam również osoby od programowania, copywritingu, kampanii Google Ads oraz projektowania graficznego służące merytoryczną pomocą w tych kwestiach.

Firma SEO – transparentność jej działań to podstawa

Polskich agencji SEO jest wiele. Czym kierować się w trakcie szukania podmiotu, która podniesie naszą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania? Warto postawić na agencję, która funkcjonuje na rynku od kilku lat. Liczba agencji SEO, ale również tych kreatywnych i marketingowych, z każdym rokiem rośnie, co nie zawsze zapewnia odpowiednią jakość usług. Wybierając agencję, która funkcjonuje od minimum dziesięciu lat, można mieć zaufanie, iż ma ona ogromne doświadczenie i może bez przeszkód zaprezentować interesujące portfolio swoich dotychczasowych klientów. Agencje SEO często na swoich stronach posiadają sekcję „Case study”. Zanim podpisze się umowę trzeba przeczytać studia takich przypadków, by przekonać się, jakich efektów można oczekiwać po danej agencji, a także to dla jakich branż pracowała oraz z jakimi zadaniami się mierzyła. Najlepsza agencja SEO to taka, która działa transparentnie: informuje o planach zadań na nadchodzące miesiące, a także przekazuje sprawozdanie z przeprowadzonych działań i ich następstwa.

Druga niebagatelna kwestia to personalizacja oferty i dostosowanie strategii prac do potrzeb działalności, którą prowadzi zleceniodawca agencji. Jeśli agencja SEO na propozycję współpracy odpisuje w przeciągu kwadransa, a oferta sprawia wrażenie uniwersalnego szablonu, powinien to być znak alarmowy. Po otrzymaniu pytania pracownik sumiennej agencji SEO kontaktuje się z zainteresowanym klientem, aby dopytać o dokładniejsze dane o firmie, niezbędne do opracowania dla niej całościowej oferty. To dane, których nie da się znaleźć na własną rękę online, jak przykładowo informacja o prowadzonych przedtem działaniach SEO czy o najważniejszych dla klienta usługach albo artykułach, które pragnie wypromować.

Co o agencji SEO świadczy model rozliczeń jaki oferuje?

Ostrożnie powinno się potraktować firmy SEO, które oferują współpracę z opłatą za wypracowany rezultat. W takim systemie klient rozlicza się z agencją SEO dopiero wtedy, gdy frazy kluczowe dotrą na określone w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (np. wejdą do Top5 albo pierwszej strony wyników). To w dalszym ciągu często proponowany sposób rozliczeń, aczkolwiek niesie ze sobą znaczne niebezpieczeństwo – można bowiem uzyskać błyskawiczny efekt naruszając zasady określone przez Google. Nieprzerwanie aktualizowany algorytm również nie ułatwia dotrzymania obietnic złożonych zleceniodawcy, stąd sumienna firma SEO nigdy nie gwarantuje osiągnięcia konkretnych wyników. Co do ceny za współpracę z firmą SEO, to rzadko bywa ona stała – zazwyczaj w pierwszych miesiącach po zawarciu umowy niezbędne jest zaangażowanie większego budżetu, by przeprowadzić szczegółowy audyt SEO, a następnie wcielać w życie wszystkie przedstawione w nim prace. W późniejszym okresie współpracy, jak witryna zleceniodawcy jest już zoptymalizowana, wydatki na działania bywają o wiele mniejsze.

Adres firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]