Skład książek

Skład książek - kliknij tutaj po więcej informacji o tej usłudze.

Przed laty odpowiadał za to zecer, obecnie jest przeprowadzany na komputerach. Skład książek nie jest już zajęciem tak długotrwałym, ale wciąż wymaga dużej dokładności, wiedzy dotyczącej rozmaitych zasad oraz ogromnych zdolności. O co w nim dokładnie chodzi? Jakim osobom zlecić takie zlecenia?

Skład książek, a narzędzia

W sieci dostępnych jest mnóstwo oprogramowania pozwalających na profesjonalny skład książek lub broszur. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się z pewnością Adobe InDesign, z którego korzysta wielu specjalistów DTP. Trochę mniej chętnie stosowany okazuje się zaś QuarkXPress. Obie aplikacje to oprogramowanie komercyjne, jednak dostępna jest również bezpłatna alternatywa – Scribus.

Na jakich aspektach koncentruje się skład książek?

Skład książek musi sprawić, że treść stanie się jak najbardziej przejrzysta – nieodpowiednio złożony materiał szybko zniechęci odbiorcę, z uwagi na co ten nie przeczyta go w całości. Ważne okazują się również względy wizualne – książka musi odpowiednio wyglądać. Bardzo ważne jest poza tym to, jak treść sąsiaduje z pozostałą zawartością stronicy – obrazami oraz dekoracjami.

Wykorzystanie składu książek

Na podobne usługi decydują się zwykle wydawcy czasopism lub innych publikacji – zwłaszcza, kiedy są to nieduże przedsiębiorstwa i nie zatrudniają własnych DTP-owców. Znaczenie składu książek zwiększa się też z uwagi na zainteresowanie samodzielną publikacją.

Komu powierzyć skład książek?

Dobrym wyjściem będzie zlecenie tego agencji marketingowej – takie firmy używają odpowiednich programów, przez co otrzymujemy pewność, że ostateczny efekt całkowicie nas zadowoli.

Adres firmy:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]