Wakacje na plaży nie są dla ciebie? Szukaj ofert wycieczek dla aktywnych

wycieczki dla aktywnych

Są dwie grupy ludzi: ci, którzy wolne dni lubią spędzać na przyjemnej bezczynności i ci, którzy każdy dzień urlopu starają się zorganizować sobie tak, aby zrobić coś nowego, czego do te pory nie przeżyli. Z myślą o takich osób biura turystyczne szykują nietuzinkowe oferty wypraw dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – kapitalna okazja, żeby zdobyć kolejne kwalifikacje

Wycieczki dla aktywnych to rzetelnie zaplanowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy chcieliby zobaczyć przeróżne zakątki świata oraz naszej ojczyzny z całkiem nowej perspektywy. Scenariusz takich wypraw jest wypełniony niesamowitymi atrakcjami, których zwyczajny urlopowicz nie przeżyje z pozycji komfortowego siedziska na patio wynajętego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających nowych wrażeń to także wspaniała okazja, żeby przyswoić sobie przydatne kwalifikacje, gdyż w szeregu przypadków łączy się ze szkoleniami nieodzownymi do opanowania reguł przeżycia na danym terenie. Na wyprawie w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się posługiwania się rakami oraz czekanem czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają strategie survivalu, jak również tego, co zrobić w groźnych okolicznościach, które mogą ich spotkać, czyli przykładowo w przypadku lawiny. Warto też nadmienić, iż taka wycieczka w góry pełna jest trudnych wyzwań wymagających ufności i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Nie tylko góry w Europie – na wyprawach dla aktywnych poznasz egzotyczne kraje

Najpopularniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się świetną wytrzymałością fizyczną, to z reguły wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są wierzchołki rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 główne szczyty tego regionu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony oraz Turbacz. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i zwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Katanię, Trapani oraz Palermo. Ale Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez trudu poradzą sobie również w czasie wyprawy do Namibii lub w Himalaje.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]