Leczenie kanałowe – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest przyjemnym zagadnieniem. Obecnie jednak, stosując innowacyjne sprzęty i – w szczególności – efektywne środki znieczulające, lekarze mogą zagwarantować pacjentom, iż leczenie okaże się w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane zawsze, jeśli rozwinie się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu supercienkich narzędzi, przez co lekarz może dostać się do najgłębiej położonych warstw zęba. Dobrze przy tym wiedzieć, że w leczeniu kanałowym używa się również innych, nierzadko naprawdę zaawansowanych technicznie sprzętów. Jakich?

Leczenie kanałowe – akcesoria

Obok sprzętów ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo ważne są mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku stomatologa, minimalizując prawie całkowicie niebezpieczeństwo wszelkiego typu błędów. W leczeniu kanałowym istotne jest również mierzenie głębokości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności ułatwiają specjalistyczne maszyny elektroniczne – endometry. Poza tym lekarze wykorzystują też odpowiednie narzędzia, które pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane skrócenie kuracji oraz polepszenie samopoczucia pacjenta.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe warto pamiętać, iż nie zawsze jest ono refundowane przez fundusz zdrowia. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Inni nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie natomiast pełnopłatne. Jeżeli jest ono niezbędne, warto wybrać się do lekarza dysponującego nowoczesnymi narzędziami i wcześniej dowiedzieć się, co o leczeniu u niego dotychczasowi klienci mówią w internecie.