Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Jeśli szukasz aparatów do magnetoterapii, koniecznie wejdź na http://bit.ly/2NdxxH3.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się wielorakie działanie, jednak wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia pomaga też w stanach zapalnych, likwiduje obrzęki, zmniejsza ilość wolnych rodników i poprawia krążenie.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to istotny element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na pokaźne gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zwykle jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy także modele przenośne, znakomicie sprawdzające się w pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]