Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

Chcesz kupić aparaty do ultradźwięków? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, bowiem odpowiednio aplikowane ultradźwięki mają bardzo pozytywne działanie na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego oraz łagodzenia bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, bazuje na dwóch rodzajach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, stawów, wiązadeł czy ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie podejmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]