Badania psychologiczne operatorów

Badania operatorów Bielsko Biała - dalsze informacje o tych usługach poznasz w tym miejscu.

Są potrzebne do tego, by sprawdzić, czy dany człowiek jest wstanie pracować jako operator wózka oraz innej maszyny. Mimo, że wielu badanych się ich boi, kiedy nie dręczą nas problemy psychiatryczne, ich zaliczenie nie może sprawić nam znaczących problemów. Jak jednak wyglądają badania operatorów maszyn? Na co należy się przygotować?

Badania operatorów – formularz

W pierwszej części badania przyszły operator wypełnia przygotowany przez psychologa kwestionariusz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania związane z działaniem w różnych, szczególnie ekstremalnych przypadkach. Po sprawdzeniu ankiety kandydatastarającego się o uprawnienia, prowadzący będzie miał możliwość określić, jak dobrze radzi sobie z nerwami oraz przetestować jego sprawność intelektualną i dojrzałość społeczną. Treść kwestionariuszy jest zależna od zawodu starającego się o uprawnienia. Pierwszy etap badania operatorów zwykle powoduje duży stres, ale jej przejście rzadko bywa niewykonalne.

Psychotechniczne badania operatorów

Kolejny etap badania operatorów wymaga zastosowania odpowiednio skonstruowanych aparatów. Kolejne zadania sprawdzają takie umiejętności jak prędkość reagowania lub podejmowanie wyborów w trudnych sytuacjach. Warto wiedzieć, że niekiedy ten etap badań może się nie odbyć. Tak będzie, kiedy kandydat w rozmowie nie będzie krył gorszego samopoczucia lub test udowodni, że przed odwiedzeniem poradni spożył alkohol. Zaplanowane działanie może być wtedy odłożone na inny termin lub – gdy przyczyną okaże się spożycie alkoholu – nawet odwołane.

Adres firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]