Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

Chcesz poznać piękne miejsca w Małopolsce? Koniecznie wejdź na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w setkach informacji o bieżących imprezach kulturalnych czy sportowych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Skąd czerpać kompleksowe informacje o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Żeby zaprezentować przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale też o ekspozycjach i imprezach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski już na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której szybko odszukają zabytki i muzea, schroniska, pensjonaty i hotele, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Ponadto dla osób, które z różnorodnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował wirtualne spacery przedstawiające m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, piękno parków narodowych i krajobrazowych oraz trasy rowerowe.

Lista konsulatów i przydatne rozmówki – ważne informacje dla cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych ciekawych miejscowości. Ciekawostki zawarte na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale też w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Niezwykle wartościowa dla obcokrajowców może być też podstrona Rozmówki, na której poznają kluczowe słówka i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wizyty naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego