Sztylpy i czapsy – akcesoria jeździeckie, które warto posiadać

Jeśli chcesz nabyć sztylpy skórzane, koniecznie wejdź na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26.

Według wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż faktycznie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Główną z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy złotych. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi, natomiast drugie – chronią jedynie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach zwykle znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wykonane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzuje znacznie niższa cena. Tym samym są zalecane jeźdźcom z zawężonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]