Prosty sposób na dobrą kawę w domu – kapsułki z kawą

Więcej informacji o kapsułkach do kawy.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się także ze znajomymi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od setek lat, ale nadal pijemy go na ogół w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki do ekspresu równie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków albo fantazyjnie przygotowaną udajemy się zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w świetne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego modna od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Głównie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki do kawy to również nie jest duży wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kawiarni, jest to z reguły ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich olbrzymią zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezpodstawne obawy. W tej chwili do wszystkich popularnych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można kupić pasujące kapsułki.

Adres firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]