Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Jeśli potrzebujesz urządzeń do drenażu limfatycznego, koniecznie sprawdź carepump.pl.

Presoterapia to technika masażu, której rolą jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje indywidualnie do punktu masażu oraz kondycji zdrowotnej pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci coraz częściej używają aparaty do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które nakłada się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory rękaw naciska na kończynę, pobudzając tak krążenie limfy. Jest mnóstwo zaleceń do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy). Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w zwalczaniu “skórki pomarańczowej” i wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się również bardzo popularna wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako element regeneracji powysiłkowej.

Mobilne urządzenia do drenażu limfatycznego w domu

Ogromne możliwości zastosowania urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych aparatów. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki nowoczesnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do drenażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy drenaż. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, zatem bez trudu można spakować je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym na własną rękę, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi choroby bakteryjne oraz wirusowe czy miażdżyca, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]