Ochraniacze dla konia – akcesoria niezbędne w jeździectwie

Dowiedz się więcej o ochraniaczach dla koni na horse-trade.pl.

Ci, którzy po prostu nie są zainteresowani jazdą konną, często są zdziwione, że nogi koni trzeba osłaniać ochraniaczami. Oferta produktów tego typu jest dość bogata i w sklepach dostępnych są setki ochraniaczy dla koni wytworzonych z przeróżnych tworzyw. To powoduje, iż także problem z ich wyborem mają czasami nawet długoletni jeźdźcy.

Ochraniacze dla konia – kup rodzaj pasujący do aktywności podejmowanej przez zwierzę

Najważniejszym kryterium doboru ochraniaczy, które należy nałożyć koniowi, jest rodzaj aktywności, w jakiej zwierzę w danym momencie uczestniczy. Jest mnóstwo typów ochraniaczy: ujeżdżeniowe, skokowe, rajdowe, crossowe, transportowe, stajenne i specjalistyczne, a każde z wymienionych wypełnia odrobinę inną rolę. Przykładowo, funkcją ochraniaczy ujeżdżeniowych jest minimalizacja ryzyka wystąpienia stłuczeń, urazów mechanicznych, jak również ran, które niekiedy mogą przydarzyć się podczas ćwiczeń ujeżdżeniowych. Te ochraniacze doskonale absorbują dynamikę uderzenia, a zarazem dają wsparcie ścięgnom. Z kolei ochraniacze skokowe charakteryzują się twardą budową skupioną na zakryciu boków oraz tylnej powierzchni nogi konia, co osłania ją w razie uderzenia o drążek przeszkody. Nogi koni sportowych, które ze względu na uczestnictwo w przeróżnych zawodach jeździeckich przewożone są częstokroć nawet kilkaset kilometrów od stadniny, osłaniają ochraniacze transportowe. Powinny one być sporządzone z materiałów, które nie spowodują powstania otarć nawet w czasie wielogodzinnej podróży. W sklepach z artykułami jeździeckimi znajdziesz też kaloszki dla konia, które zaprojektowano z myślą o zwierzętach, które się ścigają. Kaloszki chronią piętkę koni.

Z jakich materiałów wytwarza się są ochraniacze dla koni?

Pasjonaci jeździectwa poszukujący ochraniaczy dla koni natrafią na bardzo szeroką ofertę produktów, odróżniających się od siebie nie tylko kosztem, ale i tworzywem, z których są wytwarzane. Oczywiście, najbardziej ciekawe na pierwszy rzut oka są ochraniacze skórzane, jednak wymagają one odpowiedniej troski i konserwacji po każdym użyciu, w przeciwnym razie stosunkowo szybko przyjdzie nam je wymienić nowe. Inne tworzywa, z których wykonuje się ochraniacze, to wytrzymały i lekki neopren oraz inne materiały syntetyczne. W sklepach dostępne są też kaloszki dla koni wytwarzane z kauczuku.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]