Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Zajrzyj tu jeżeli szukasz inspiracji odnośnie shuttersów w sypialni.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. shuttersy, kojarzą się zwykle z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł osłony okna można zastosować też w polskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a równocześnie wyśmienicie wyglądające rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż popularniejsze obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – zastosowanie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu pięknie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, gdyż to w salonie domownicy przesiadują sporą część dnia, a także przyjmują tu gości. Z tego powodu warto zadbać, aby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale także wygodny. Swoboda ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co umożliwia m.in. lekkie jego ściemnienie, jeśli chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego przyciemnienie, gdy chcemy zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – znakomita osłona przed dźwiękami z zewnątrz

Opcja kontroli wnikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak także z innego powodu – za ich sprawą można efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która ma wszak ogromny wpływ na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie zimy dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej chłód. W dodatku okiennice typu shutters tworzą mocną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej cząsteczek kurzu niż w plisach firan, a ich pielęgnacja jest bardzo prosta i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecka.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]