Kablówka jest poza Twoim zasięgiem? Pomyśl o antenie satelitarnej

Więcej informacji o antenie SAT.

Znaczna część z nas posiada w swoim mieszkaniu odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy raz na jakiś czas zobaczyć interesujący film lub talk-show telewizyjny. By odbiór stacji telewizyjnej stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Świetnie sprawdza się do tego antena SAT, którą obecnie znajdziemy w sprzedaży bez trudu.

Antena SAT – jak to działa?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej kilka razy w życiu. Jest to przyrząd z rzucającą się w oczy czaszą, która potocznie nazywana jest talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę SAT można w związku z tym odbierać wciąż ogromnie popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u dużego odsetka odbiorców z kablówką. Powodem jest to, że dostęp do kablówki bywa ograniczony. Wymienić można parę typów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny offsetowe, paraboliczne, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny SAT charakteryzują się konkretnymi cechami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Dzisiaj zazwyczaj konsumenci wybierają jednak modele, których średnica wynosi od 18 do 35 cali. Anteny zrobione są tak, by nie ulegały zniszczeniu na skutek oddziaływania niekorzystnych warunków pogodowych. Za sprawą tego śnieg, deszcz, wysokie oraz niskie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich stanie technicznym. Wysokiej klasy antena SAT będzie mogła być użytkowana długi okres czasu.

Co poza anteną SAT jest niezbędne do odbioru kanałów?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym elementem niezbędnym do tego, aby bez trudu odbierać telewizję. Oprócz niej trzeba również zaopatrzyć się w specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie odpowiednio umocowana we właściwym miejscu. Niezbędny jest także konwerter (dwupasmowy lub posiadający osobne pasmo), odbiornik satelitarny i kabel współosiowy.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]