Jak przechowywać numizmaty? O klaserach na monety

Więcej o albumie na monety na https://goldbroker.pl/albumy-klasery/.

Kolekcjonowanie monet i banknotów to nie tylko radość z poszukiwania i zakupu nowych eksponatów, ale również uczucie zadowolenia z ich przeglądania i indeksowania. Pozyskane numizmaty powinny wobec tego zostać umieszczone w praktycznych albumach lub klaserach, za sprawą których łatwo będzie można je podziwiać, a przy tym zabezpieczy się je przed możliwymi uszkodzeniami.

Album na monety – znaczne usprawnienie przy szeregowaniu eksponatów

numizmatów mają rozległy wybór dodatków pozwalających na bezpieczne ich przechowywanie, jednak najpopularniejsze w dalszym ciągu pozostają klasery. Z jakiego powodu? Głównie z tej przyczyny, iż pozwalają łatwo układać numizmaty jednego rodzaju. Pamiętajmy jednak, że wiele albumów na monety nie zawiera w środku kart i trzeba kupować je oddzielnie dobierając je do rodzaju kolekcjonowanych banknotów czy numizmatów. Możliwość odłączania i dopinania stron jest sporym usprawnieniem przy katalogowaniu okazów zgodnie z własnym uznaniem – można przenosić je pomiędzy klaserami bez konieczności wyjmowania pojedynczych eksponatów, co redukuje ryzyko rozdarcia banknotów lub zarysowania numizmatów. Z drugiej strony, dysponując malutką kolekcją, w jednym albumie można pomieścić monety o przeróżnych rozmiarach, wystarczy zakupić strony z pasującymi do nich kieszonkami. Kolejnym plusem klaserów na monety jest to, iż często są stylizowane na wygląd książek czy albumów z fotografiami rodzinnymi, więc bez problemu schowamy je w domowej biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego włamywacza.

Czy w klaserze na banknoty i monety można przechowywać każdy typ numizmatów?

Doświadczeni kolekcjonerzy rekomendują, żeby w kartach albumów wykonanych z plastiku przechowywać popularniejsze monety, które nie mają już stanu menniczego, bowiem nawet gruba folia z PCV nie zapewnia numizmatom całkowitej osłony przed oddziaływaniem powietrza i wysokiej wilgotności. Rzadkie monety w idealnym stanie albo te wybite z drogich kruszców należy w pierwszej kolejności zabezpieczyć przez włożenie do plastikowego kapsla. Kapsel można następnie przechowywać w albumie, bowiem wielu producentów ma w asortymencie karty do klaserów, w które bez trudu można wsunąć monety w sztywnych, papierowych holderach bądź w kapslach.

Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]