Funkcje drewnianych listw podłogowych

Listwę podłogową zamówisz na www.balticwood.pl.

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, ale ich stylistyka ma duży wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne przeciągnięcie kabli i zabezpieczają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno dostateczny powód, aby nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i wspaniale komponuje się ze stylowymi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC bądź MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]