Co można składować w stalowych kontenerach specjalnych?

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zamówisz kontenery na gruz.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak mnóstwo typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak złom, gruz, stare płytki ceramiczne lub parkietowe, a także zdemontowane elementy stolarki otworowej – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

W przypadku ładunków o dużych gabarytach, które nie są odpadami bądź wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]