Belki dachowe – przewoź bagaż na dachu samochodu

Zobacz, gdzie kupić belki na relingi.

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne podczas urlopu akcesoria. Najczęściej nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić przede wszystkim narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużym stopniu zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom ochronę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, ponieważ posiada aerodynamiczną budowę. Do jego założenia potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć później. Miejmy jednakże na uwadze, by wybór modelu odpowiedniego do budowy naszego auta oraz sam montaż zlecić zawodowcom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem narty, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają zatem wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Adres firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]