Antena DVB T – cechy charakterystyczne

Kup antenę telewizyjną.

W przeważającej większości domostw zobaczyć można telewizor. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się nieprzydatnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się także w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w rozmaitych sytuacjach.

Antena telewizyjna – na jaki typ należy się decydować?

Wybór anten naziemnych jest dziś niezwykle duży. W sprzedaży znajdują się siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się teraz w sklepach anteny DVB-T cechują się przede wszystkim łatwością instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w dłoni przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment oferują nam producenci, charakteryzują się też wysoką odpornością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co należy uwzględnić przy jej wyborze?

Ogromna oferta anten naziemnych sprawiła, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zakupić. Warto pamiętać, że uwagę należy zwrócić na mnóstwo uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników bez żadnego problemu znajdziemy w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Uwzględnić należy zawsze ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy mieszkamy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]