Waluta euro – jak wygodnie ją wymieniać na złotówki?

Więcej o kursie euro.

Euro to dość młoda waluta, bo w formie monet i banknotów została wprowadzona do obiegu zaledwie na początku XXI wieku. Jest ona dzisiaj głównym środkiem płatniczym w większości państw Unii Europejskiej. Polska do tej pory nie sprostała wymaganiom, umożliwiającym przystąpienie do strefy euro, co nie świadczy o tym, że nasi rodacy nie używają tej waluty na co dzień, czy to robiąc zakupy w zagranicznych sklepach bądź też zaciągając w niej kredyt.

Euro i korzyści z jej korzystania

Wprowadzenie euro w państwach będących członkami UE zauważalnie uprościło życie milionom obywateli Europy, tak w sferze biznesowej, jak i osobistej. Identyczna waluta oznacza bowiem mniejszy problem z określeniem przypuszczalnego zysku bądź kosztu podczas planowania m.in. transakcji międzynarodowych, co uprzednio z uwagi na nieprzewidywalne wahania kursów między walutami częstokroć mogło okazać się nieudaną estymacją. Mieszkanie w strefie euro wpływa też na swobodę poruszania się obywateli państw członkowskich, którzy właściwie w ogóle nie muszą dbać o zaopatrzenie się w wystarczającą ilość gotówki w obcej walucie w trakcie wyjazdów zagranicznych. Teraz wystarczy im po prostu ich własna karta płatnicza, a używając za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów nakładanych przez bank przy każdej transakcji.

W kantorze internetowym szybko poznasz kurs euro

Polska, pomimo przynależności do Unii Europejskiej od maja 2004 roku, na razie nie spełnia wszelkich kryteriów umożliwiających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, iż jako obywatele kraju członkowskiego UE każdego dnia prowadzimy interesy oraz robimy zakupy w euro. Osoby często realizujące transakcje w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualny kurs euro na stronie kantoru online, a zarazem też w mgnieniu oka wymienić euro na złotówki bez potrzeby wychodzenia z mieszkania. Wymiana euro online przez wzgląd na mniejsze spready jest bardziej opłacalna oraz bardziej przystępna, bo można ją zlecić w dowolnej porze dnia (nawet w środku nocy!), a wymiana waluty realizowane jest po kursach aktualizowanych co kilkanaście sekund, a nie – jak to z reguły ma miejsce w kantorach tradycyjnych oraz bankach – w oparciu o średni kurs z minionego dnia.