Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

internetowa wymiana walut, kantor online

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w pobliskiej placówce bankowej – na te pierwsze nadal można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Jednak w błyskawicznie transformującej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać walutę bez potrzeby ruszania się z domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny właśnie utworzono kantory online, które na to pozwalają.

Kantor online to niższy spread

Działanie kantoru online jest tak samo nieskomplikowane jak fizycznego kantoru. Klient wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą pragnie wymienić na wybraną walutę. Zaletą kantorów online jest w głównej mierze to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w porze działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, zazwyczaj z minionej doby. Następnym i bardzo znaczącym walorem kantorów internetowych są niższe spready niż te narzucone przez banki oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może prowadzić do uiszczenia spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze internetowym spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka pomocniczych usług popularnych wśród klientów, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej realizowanej w określonym przez klienta terminie albo takiej, w której klient zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, kiedy wyznaczony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Doceniasz wolność w dyspozycji pieniędzmi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla osób doceniających wygodę i ogromną niezależność w zarządzaniu własnymi środkami finansowymi. Wykorzystują je również osoby studiujące czy też zatrudnione za granicą oraz kredytobiorcy spłacający pożyczki w obcej walucie. Aczkolwiek zanim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.