Mass collect – usługa dla dużych i małych firm

Co to takiego mass collect. Uzyskaj więcej wskazówek.

Mass collect jest usługą, która umożliwia szybką weryfikację wpłat. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza pracę małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – jak to działa?

Działanie usługi mass collect jest zasadniczo niezmiernie proste. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom unikalnego numeru rachunku, który jest zarazem ich identyfikatorem. Takie podejście jest pomocne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest spora ilość klientów, czyli przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych, a także wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Należności przesyłane w systemie mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze przypisanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą wykonali oni przelew (standardowy przelew, przelew za pośrednictwem poczty albo przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie należności aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a przy tym na wyeliminowanie możliwych omyłek nierzadko przydarzających w czasie tego procesu.

Dlaczego opłaca się wdrożyć usługę mass collect?

Choć mass collect nie jest aktualnie proponowana w większości banków (mają ją między innymi część banków spółdzielczych i mBank) warto rozważyć jej wdrożenie w przedsiębiorstwie, nawet takim, które miesięcznie wystawia około stu faktur. Stosowanie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie łatwiejsze śledzenie spływu należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po kilku miesiącach owocuje zwiększeniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]