Jak wyjść ze spirali zadłużenia – o kredycie konsolidacyjnym

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się większość osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który głównie adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy zaciągnęły wiele kredytów, mogą je połączyć w jedno. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Dzięki konsolidacji można uregulować także te kredyty, które na skutek różnych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Co więcej po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z problemów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowym budżetem.

Jakie pożyczki można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest bardzo duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt gotówkowy, samochodowy, mieszkaniowy i ratalny. Dzięki konsolidacji można również uporać się z zadłużeniem na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie teraz nie tylko banki, ale także parabanki, ale często wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub nierentownymi dla kredytobiorcy warunkami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najdogodniejsze rozwiązanie.