Czy można wziąć kredyt bez historii kredytowej?

Zaciąganie kredytów cieszy się obecnie wielką popularnością, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Istnieje bardzo wielka rzesza osób, które nie mogą zaciągnąć takiego zobowiązania, bo nie mają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto może jej nie posiadać?

Instytucje bankowe zwykle posiadają własne warunki, na podstawie których przyznają kredyty lub odmawiają ich udzielenia. Istnieją jednak ogólne warunki, determinujące kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które spłacają już jakieś pożyczki. Na największe trudności powinni być gotowi ci, którzy nie brali jeszcze ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich przede wszystkim studenci i kredytobiorcy, którzy na rynku pracy działają od niedawna i osiągają zbyt małe zarobki albo są zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło. Z tym, iż kredyt nie będzie im udzielony, powinni być pogodzeni również emeryci. Oczywiście finansowania nie otrzymają także osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także pracujące w innym kraju. Czynniki takie powodują, że teoretycznie nieosiągalne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób decyduje się wziąć kredyt w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, gdyż kredyty w takich firmach są na tyle drogie, że ich zaciąganie nie jest ekonomiczne.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z doradztwa pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank posiada mniej rygorystyczne zasady i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik podpowie, jak stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe regulowanie zobowiązań, warto więc kupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w instytucji, w której chce się zaciągnąć kredyt. Znakomitym pomysłem jest także na przykład zaciągnięcie kredytu nie samodzielnie, lecz wspólnie z drugą osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo bądź – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – wstąpić w związek małżeński. Takich możliwych opcji, jakie podpowiedzieć może dobry pośrednik, jest wiele.