Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Korzystna oferta kursu Photoshop.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku starają się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć pracę w branży filmowej albo gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki na etapie kreowania postaci czy świata przedstawionego stosują najczęściej profesjonalne oprogramowanie. Mając tego świadomość ogromna grupa młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu sięga po popularne programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Jakie oprogramowanie do digital paintingu wykorzystują współcześni artyści

Jest dużo programów wykorzystanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że został stworzony jako software do obróbki fotografii, w mgnieniu oka został głównym oprogramowanie artystów i game developerów. W wyniku powodzenia Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak między innymi Affinity Photo, ArtRage czy Krita, w których dzięki użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak malunki wykonane temperą, farbami olejnymi bądź akwarelami. Digital painting zapewnia artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania błędnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Kurs malarstwa cyfrowego online to więcej niż tylko nauka najważniejszych funkcji oprogramowania

Praktycznie uczenie się digital paintingu odbywa się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze kroki można postawić samemu, jednak żeby rozwinąć w pełni swój warsztat, a przy tym poznać zaawansowane funkcje oprogramowania i ważne techniki stosowania pędzli, radzimy wziąć udział w kursie opracowanym przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie technik jakie omawiają takie kursy jest szerokie i nie uczą one tylko podstaw funkcjonowania oprogramowania. Istotne jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Adres firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]