Nauka malowania akwarelami – kurs pod okiem instruktora

Kurs akwareli - poznaj korzystną ofertę.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną metodą artystycznego wyrażania siebie i nie trzeba stawać się w tym profesjonalistą, żeby czerpać z tego uciechę na co dzień. Dla wielu ludzi jest to wszak zaledwie pasja bądź sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu w pracy i nie oczekują oni osiągnięcia w tej sferze doskonałości. Jednak jeśli pragniesz malować coraz lepiej, opłaca się postawić na kurs akwareli.

Kurs malowania akwarelami – poznaj to wymagające medium

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Obraz sprawia wrażenie bardzo przyjemnego i banalnego do uzyskania, lecz wpływa na niego wiele czynników, o których artysta-amator nie ma najczęściej pojęcia. Znaczny udział w samym toku malowania ma również zbieg okoliczności – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet artyści wprawni w tej technice w żadnym razie nie mogą być przeświadczeni o tym, iż obraz zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak planowali. Nauka malowania akwarelami to znakomite miejsce, żeby zacząć swoja drogę z tą techniką malowania i nabyć przydatne elementarne informacje konieczne do odkrycia w sobie pasji do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile widziani, niezależnie od tego, czy mają już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu w trakcie pierwszych godzin wnikliwie objaśniają cechy tych farb, rozległe spektrum technik ich stosowania oraz typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na ostateczny efekt dzieła.

Nauka malowania akwarelami – co na tym zyskasz?

W czasach powszechności internetu nietrudno odnaleźć i obejrzeć filmy instruktażowe, które uczą malowania akwarelami. Niemniej jednak raczej nie będzie to równie rozwijające jak udział w kursie akwareli pod okiem kompetentnego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W skutecznej nauce umiejętności artystycznych niezbędne są wytyczne, które kursanci słyszą od nauczycieli podczas malowania. Takie korekty pozwalają w szybszym tempie zdobyć warsztat, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, że jakiś efekt nie wyszedł tak jak planował. Dodatkowo lekcje z grupą innych ludzi o wspólnych zainteresowaniach tworzy miłą aurę wsparcia, które jest nadzwyczaj potrzebne w inspirowaniu do nieprzerwanego doskonalenia warsztatu. Udział w rzeczowej ocenie ilustracji innych kursantów, pomaga później we obiektywnej ocenie osobistych prac już zakończeniu kursu.

Adres firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]