Wesele w stylu glamour to uosobienie elegancji, przepychu i blichtru, tak pożądanego w tym wyjątkowym dniu. Ze względu na swój wytworny charakter, jest to jeden z najczęściej wybieranych przez pary motywów przewodnich. Czym dokładnie wyróżnia się styl glamour?

Ślub glamour – główne założenia

Styl glamour wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych – powstał w latach 20. XX wieku po okresie wielkiego kryzysu. Organizowane wówczas przyjęcia były kwintesencją wszystkiego, z czym kojarzy się glamour – blasku, luksusu, wyrafinowanej elegancji. Kryształowe żyrandole, białe kwiaty w wyszukanych wazonach, wysokie, bogato zdobione świeczniki, jasne, stonowane barwy przeplatane złotem i srebrem – to tylko niektóre wyznaczniki stylu. Wesele glamour czerpie pełnymi garściami z bogatej skarbnicy inspiracji – znajduje odzwierciedlenie w dekoracjach sali weselnej, strojach państwa młodych, kwiatowych aranżacjach, w oświetleniu oraz w zaproszeniach.

Wesele glamour – gdzie zorganizować?

Wybór odpowiedniej sali to kluczowa decyzja, jaką muszą podjąć przyszli małżonkowie. Jeśli zależy nam na gustownej oprawie, powinniśmy skupić się na eleganckich wnętrzach z duszą. Wytworne przyjęcie najlepiej urządzić w zabytkowym, odrestaurowanym obiekcie, który pamięta niejedno ważne wydarzenie historyczne. Wesele w pałacu to spełnienie marzeń większości panien młodych – pozwala poczuć się prawdziwą księżniczką chociaż przez jeden dzień. Pałacowe wnętrza utrzymane w eklektycznym stylu stanowią najlepszą oprawę dla tego wyjątkowego wydarzenia. Bogato zdobione sztukaterie na ścianach, wysokie stropy, antyczne meble, historyczne detale, imponujące żyrandole, drewniane parkiety – to wszystko świetnie nawiązuje do stylu glamour.

Samą uroczystość zaślubin można z kolei urządzić w pałacowym ogrodzie lub parku. Sakramentalne „tak” na świeżym powietrzu, w otoczeniu zachwycającej fauny i flory, to wydarzenie, którego się nie zapomina.

Niech twoje wesele będzie niezapomniane

Przyjęcia w Pałacu Radziwiłłów organizowane są od setek lat. Teraz również Twoje wesele może zyskać pałacową oprawę.

Dowiedz się więcej

Dekoracja sali weselnej glamour

Wnętrze, w którym odbywa się przyjęcie, powinno lśnić – dlatego sprawdzą się wszelkie dekoracje z kryształkami, cekinami i innych błyszczącymi elementami. Uroczysty charakter wesela podkreśli również luksusowa, porcelanowa zastawa ze złotymi inskrypcjami, czy stylowe winietki z motywem kwiatowym. Dekoracja sali weselnej w stylu glamour może także uwzględniać:

  • minimalistyczne, białe pokrowce na krzesła,
  • złote numerki na stołach,
  • kwiatowe aranżacje ze lśniącymi perełkami,
  • przezroczyste balony wypełnione konfetti,
  • ozdobne girlandy,
  • szklane wazony,
  • weselną księgę gości z pozłacanymi brzegami.

Wybierając dekoracje na salę weselną, pamiętajmy o tym, że wszystkie dodatki powinny być ze sobą spójne i nawiązywać do jednej wizji. Nie przesadzajmy też z ilością – wówczas można osiągnąć niezamierzony efekt kiczu.

Ślub w stylu glamour – kolory i kwiaty

Wnętrze sali w stylu glamour powinno być skąpane w delikatnych, pastelowych barwach – będą one stanowić doskonałą bazę dla kolorów przewodnich wesela, czyli złota lub srebra. Warto wykorzystać pudrowy róż, biel, beż, ecru, które podkreślą uroczysty charakter wydarzenia.

Oczywiście można też sięgnąć po mocniejsze kolory. Wyrazistym akcentem może być  butelkowa zieleń lub purpura – kolor królewski. Intensywne odcienie lepiej jednak przemycić w postaci dodatków – jak wspomnieliśmy, na weselu glamour dominującą rolę powinny grać jasne i delikatne barwy.

Złoto natomiast może występować w popularnej obecnie odsłonie – rosegold. Ciepły odcień warto skontrastować z bielą i zielenią, a wtedy nasze wymarzone wesele w stylu glamour na pewno się uda. Srebro z kolei może znaleźć odzwierciedlenie w różnych dekoracjach i dodatkach, np. lśniących paterach.

Kwiaty na wesele w stylu glamour to przede wszystkim róże, piwonie, lilie i hortensje. Do tego zielone dodatki w postaci eukaliptusa, który jest chętnie wykorzystywany w kompozycjach.

Motyw glamour to jeden z najpopularniejszych wyborów par – jest elegancki, wytworny i pozwala poczuć się wyjątkowo. Zachowajmy jednak umiar w ilości dodatków. Planując przyjęcie, pamiętajmy o klasycznej zasadzie – lepsze jest wrogiem dobrego, zwłaszcza gdy zdecydujemy się na wesele w wytwornych, pałacowych wnętrzach.

Źródło tekstu: https://palacradziwillow.pl/blog/wesele-glamour/