Wisiorki srebrne – duży wybór

Kup srebrne wisiorki.

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, doskonale wygląda, a także charakteryzuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak zatem dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich w celu pielęgnacji ozdób, a w czasie prac domowych bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro niezbyt dobrze znosi też styczność z wilgocią oraz wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że straci barwę albo zmieni kształt. Przed włożeniem do kuferka paru przedmiotów, musimy wcześniej zabezpieczyć je delikatną szmatką lub wrzucić do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra należy użyć ciepłej wody z solą, która świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać miękkich szmatek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.