Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Chcesz zamówić mystic topaz? Sprawdź www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Choć z pozoru mogłoby się wydać, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem odpowiedniej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ dużej temperatury i pokrywany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – odcienie

Odcienie, które przybiera topaz mistyczny zależą przede wszystkim od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż kamień przybiera purpurowy kolor, niebieski z kolei jest skutkiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe efekty przynosi stosowanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Dalekim Wschodzie.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Chętnie stosują go zatem do wyrobu naszyjników, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do wieczorowych kreacji – doskonale prezentuje się także na co dzień. Nie bez znaczenia okazuje się również różnorodność kolorów, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać ozdoby do konkretnego stroju.